top of page
EKİP OLDUK (2)_edited.jpg

HAKKINDA

'Ekolojik Yolum' ekolojik yaşam pratiklerini dijital platformlar üzerinden geniş kitlelere aktarmayı amaçlayan bir sosyal girişimdir. Zehirsiz beslenme, temizlik, bakım ipuçları ile kişilerin sağlık ve hayat kalitesini yükseltmeyi, sürdürülebilir alışveriş, giyim, yaşam pratikleri, bütünü gözeten öneriler ve gönüllü sadeleşme ile ekolojiye dair farkındalığın artmasını amaçlar.

Atıksız, zehirsiz, adil tüketim tercihleri ile doğayı gözetir. Bireysel etkilerin büyüyerek toplumsal etkiye dönüşmesini, iklim krizi konusunda aksiyon

alınmasını amaçlar. İşbirlikleri ile doğa dostu, sürdürülebilir marka ve girişimlerin takipçi kitlesine tanıtılarak, kitlelere ulaşmasını sağlar.

EKİP

2020 yılında kurulan 'Ekolojik Yolum' kuruluşundan üç yıl sonra bir hayalini daha gerçekleştirerek ekipleşmenin mutluluğunu yaşıyor.

Gözde Özbey

2020 yılında 'Ekolojik Yolum'u kurdu. İlk olarak Blog ve İnstagramda içerik üreterek başladı. TikTok ve Youtube ile iletişim ağlarını genişletti. Yanı sıra eğitimler verdi, farklı projelerde yer aldı. Tam zamanlı şekilde girişimi daha da iyileştirmek, daha çok insana ulaşmak için çalışıyor. Birlikte üretmekten büyük keyif alıyor.

WhatsApp Image 2023-03-07 at 13.34.41.jpeg

Çağla Karagöz

Ekoeleştiri hakkında tez yazarken, doğayı daha çok anlama ihtiyacı hissedip yola çıktı. Doğa dostu tarım yapan çiftliklerde gönüllü çalışmaya başladı. Tarım, kompost, bitki bilgisi arttı, çiftçilerle bağlar kurmaya başladı. Şimdi ise hem anlatıyor, hem dinliyor hem de öğreniyor. Doğanın ve hayvanların hakkını daha fazla insana ulaştırmak için ise topluluk olmanın gücüne inanıyor.

WhatsApp Image 2023-03-07 at 14.43.08.jpeg

Ekolojik yolculuğu 2021 yılının Mayıs ayında başladı. Atık yönetimi, geri dönüşümü, adil ve organik gıdaya ulaşım konuları üzerinde araştırmalar yaptı. YouTube’ta Ekolojik Dönüşüm Günlüğüm kanalını açarak öğrendiklerini daha fazla insana ulaştırmayı amaçladı. Ortak paydalarda ve motivasyonlarda buluşan insanlarla birlikte güçleri birleştirerek çalışmaktan büyük mutluluk duyuyor.

Aybüke Nazlı Gültekin

bottom of page